Implanty zębowe Wrocław

implantologia

Leczenie implantologiczne jest aktualnie standardem w leczeniu braków zębowych.

Klinika Stomatologiczna Dental Med jest rekomendowanym partnerem Nobel Biocare - światowego lidera w implantologii.

Przeprowadziliśmy już ponad 4 000 zabiegów implantacji w różnych przypadkach klinicznych. Zastosowanie implantów najwyższej klasy, diagnostyka 3D oraz rozwiązania protetyczne w technologii CAD/CAM pozwalają na zagwarantowanie naszym pacjentom najlepszych rozwiązań w leczeniu zarówno pojedynczych braków, braku kilku zębów oraz rehabilitacji bezzębia.

Nasze doświadczenie potwierdzone krajowymi i zagranicznymi certyfikatami wykorzystujemy również, przeprowadzając we Wrocławiu szkolenia dla lekarzy i asystentek w dziedzinie implantologii.

Co to są implanty zębowe?

Twórcą implantów jest prof. Brenemark, a jego implanty produkowane są przez firmę Nobel Biocare do dzisiaj.

Implanty zębowe są to tytanowe śruby zastępujące korzeń zęba, które wszczepia się w kość. Dzięki właściwościom tytanu implant zarasta się z kością - następuje tzw. osseointegracja (wytworzenie tkanki kostnej wokoło implantu bez wrastania tkanki włóknistej pomiędzy implant a kość). Do implantów, za pomocą specjalnych elementów tzw. łączników, mocowane są uzupełnienia protetyczne (korony, mosty, protezy).

Obecnie wszczepienie implantu jest standardowym postępowaniem w przypadku utraty zęba.

Do niedawna standardem było wykonanie mostu, które jednak związane było z oszlifowaniem często zdrowych zębów.

Zabieg wszczepienia implantu zębowego we Wrocławiu

Zabieg wszczepienia implantu zębowego odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Polega na wypreparowaniu w kości otworu o odpowiedniej średnicy, a następnie wprowadzeniu w to miejsce implantu. Zabieg jest zupełnie bezbolesny, a odczucia podczas wszczepiania implantu są porównywalne do dyskomfortu odczuwanego podczas prostego usunięcia zęba.

Uzupełnienie protetyczne

Od implantacji do momentu przystąpienia do wykonywania pracy protetycznej należy odczekać od około 3 do 6 miesięcy (do chwili prawidłowego połączenia implantu z kością). Na tym etapie pacjent zaopatrzony jest w tymczasowe uzupełnienie protetyczne, zapewniające komfort estetyczny i funkcjonalny.

Kolejnym etapem jest wykonanie pracy protetycznej na bazie zaadoptowanego przez kość implantu. Zajmuje to około 1-2 tygodni (w zależności od rodzaju uzupełnienia protetycznego). Czasem można wykonać uzupełnienie protetyczne praktycznie w dniu implantacji - o tym jednak, czy jest to możliwe, decyduje lekarz po ocenie zdjęcia pantomograficznego oraz warunków panujących w jamie ustnej.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębowe?

 • Naturalnie uzupełniają brakujące zęby,
 • eliminują potrzebę szlifowania zębów sąsiednich,
 • zapewniają komfort oraz stabilność koron i mostów,
 • implanty zapobiegają m.in. zanikowi kości,
 • są sprawdzone od dziesięcioleci,
 • dzięki implantom można pozbyć się ruchomych uzupełnień protetycznych,
 • poprzez zastosowanie specjalnych elementów można także poprawić utrzymanie protez.

Przeciwwskazania dotyczące wszczepiania implantów:

 • ciężkie choroby ogólnoustrojowe,
 • przyjmowanie leków obniżających odporność,
 • cukrzyca insulinozależna,
 • choroby psychiczne,
 • alkoholizm,
 • zła higiena jamy ustnej.

Implanty stosowane w klinice Dental Med we Wrocławiu

Wszystkie typy implantów są wyprodukowane przez renomowaną szwajcarską firmę Nobel Biocare. Implanty te są stosowane na całym świecie.

Nobel Active - jest odpowiedni dla wszystkich wskazań i oferuje wyjątkową pierwotną stabilizację, szczególnie w przypadku słabych warunków kostnych.

Implant Nobel Active posiada szczególnie szerokie zastosowanie w strefie estetycznej oraz w przypadku natychmiastowej implantacji po ekstrakcji.

Replace Select - to najczęściej stosowany implant na świecie. Dzięki doskonałej możliwości adaptacji, łatwemu sposobowi użycia i szerokiemu wyborowi opcji protetycznych implanty Replace Select mają zastosowanie praktycznie we wszystkich wskazaniach klinicznych.

Nobel Replace CC - jest to zmodyfikowany implant Replace Select. Platforma protetyczna Conical Conection pozwala na zastosowanie rozwiązań protetycznych właściwych dla Nobel Active.

Nobel Direct - jednoczęściowy implant stomatologiczny.

Gwarancja na implanty

Firma NobelBiocare udziela dziesięcioletniej gwarancji, zapewniającej, iż w przypadku utraty implantu w gwarantowanym okresie firma bezpłatnie wymieni odrzucony implant, a pacjent jest narażony jedynie na ponowny zabieg implantacji.

Warunkiem utrzymania gwarancji są regularne wizyty kontrone:

 • w pierwszym roku co 3-4 miesiące,
 • w kolejnych latach raz na 12 miesięcy.

Nowe implanty zębowe w klinice Dental Med

Staumann

Szwajcarska firma posiadająca ponad 30 letnie doświadczenie . Implanty Staumann stosowane są na całym świecie i są 2 miejscu po względem liczby zastosowanych wszczepów.

W klinice Dental Med stosujemy implanty z hydrofilną i aktywną powierzchnią SLactive pozwalającą na skrócenie czasu leczenia do 3-4 tygodni z wykonaniem pracy protetycznej. Zalecane u Pacjentów, u których niezbędny jest jak najkrótszy czas całkowitego leczenia. Wg najnowszych badań, taki sam odsetek powodzenia zabiegu u osób palących nałogowo.

Alpha Bio

Alpha Bio Tec stawia na proste i intuicyjne rozwiązania implantologiczne przy zachowaniu jakości produktów na najwyższym poziomie. Jest to implant pozwalający na przeprowadzenie większości prostych zabiegów implantologicznych . Dzięki niższej  cenie pozwala na obniżenie kosztów leczenia.

Standardowy czas wgajania implantu zębowego to 4-6 miesięcy.

Zapraszamy do umawiania konsultacji implantologicznych w naszej klinice we Wrocławiu.

Rezerwacja telefoniczna: (071) 327 63 13 lub 604 609 012.

<< powrót

Współpracujemy z: