Ortodoncja Wrocław - korekta zgryzu dzieci i dorosłych

ortodoncja
Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się między innymi korygowaniem ustawienia zębów.
Celem leczenia ortodontycznego prowadzonego w naszej klinice we Wrocławiu jest przywrócenie estetycznego wyglądu i prawidłowej funkcji narządu żucia.

Dzięki aparatom ortodontycznym można tez wpłynąć na poprawienie niekorzystnego profilu twarzy oraz skorygować ułożenie warg. Ortodoncja ma zatem wpływ nie tylko na stan zdrowia uzębienia, lecz także na urodę twarzy pacjenta.
Według aktualnych standardów nie ma bariery wiekowej pod względem rozpoczęcia leczenia ortodontycznego. W Dental Med leczymy dorosłych, dzieci oraz młodzież.

Musimy sobie jednak zdawać sprawę, że leczenie u dzieci często przebiega szybciej, a część wad można korygować tylko za pomocą aparatów ruchomych, które w późniejszym wieku nie zapewniają pożądanego efektu. W takich wypadkach stosuje się aparaty stałe. Z tych też względów zaleca się konsultacje z zakresu ortodoncji u nawet małych dzieci, aby określić skalę ewentualnej wady oraz ustalić określony tok leczenia korekcyjnego.

Zamki w aparatach nie muszą być metalowe - można założyć zamki estetyczne w  kolorze zęba, które są praktycznie niewidoczne.
Dzięki wykorzystaniu aparatów smoligaturujących możemy ograniczyć częstotliwość wizyt do jednej na osiem tygodni oraz skrócić całkowity czas leczenia.

 

Ortodoncja Wrocław - przezroczyste nakładki prostujące zęby

Niektóre wady zgryzu możemy leczyć za pomocą aktywnych przezroczystych nakładek. Należy je nosić 22 godziny na dobę, zdejmować jedynie do posiłków. Zaletą tego typu aparatu jest możliwość zdjęcia ich w ważnych dla pacjenta chwilach. W klinice dental med stosujemy nakładki prostujące zęby wykonywane w technologi CAD/CAM. Pobierany jest cyfrowy wycisk za pomocą skanera i po kilku dniach pacjent otrzymuje zestaw nakładek, które należy zmieniać co 2 tygodnie. Wizyta kontrolna procesu leczenia odbywa się co dwa miesiące. Po aktywnym procesie korekcji wady zgryzu należy jeszcze nosić nakładki retencyjne w celu utrzymania efektów leczenia. Leczenie nakładkami prostującymi odbywa się pod kontrolą lekarza ortodonty.

Należy pamiętać, że nieleczone wady zgryzu mogą prowadzić do poważnych zaburzeń w stawie skroniowo-żuchwowym, problemów z trawieniem, mową, a także do próchnicy (wady utrudniają dokładne szczotkowanie zębów), a także chorób przyzębia (paradontozy). W rezultacie mogą one doprowadzić do utraty zębów.


Ortodoncja Wrocław - kolejne etapy leczenia

Etap I - diagnostyka
Zaczynamy od wizyty diagnostycznej, podczas której pobieramy wyciski zębów obu szczęk oraz analizujemy zdjęcia RTG. Na ich podstawie dokonujemy dokładnych pomiarów i obliczeń. Pozwala to wybrać i zaplanować odpowiednie leczenie, aby możliwie szybko przyniosło oczekiwany efekt.

Etap II - leczenie
Założenie aparatu. Pacjent powinien odwiedzać naszą klinikę raz w miesiącu w celu aktywacji aparatu. Stałe kontrole są podstawą dla prawidłowego przebiegu leczenia.

Etap III - zdjęcie aparatu oraz leczenie retencyjne
Retencja jest niezwykle ważna, gdyż utrwala prawidłowe ustawienie zębów. Powinna trwać co najmniej połowę czasu leczenia aparatem stałym.
W zależności od wady całkowity czas leczenia wynosi średnio 2-3 lata.

Zapraszamy pacjentów do kontaktu z ortodontą we Wrocławiu w celu umówienia specjalistycznej konsultacji.
Rezerwacja telefoniczna: (071) 327 63 13 lub 604 609 012
<< powrót

Współpracujemy z: