Dentysta dziecięcy - stomatolog dla dzieci Wrocław

stomatologia dziecięca

O tym, że o uzębienie należy dbać i reagować na wszelkie pojawiające się oznaki nieprawidłowości, nie trzeba przekonywać chyba żadnego dorosłego. O wiele trudniej wytłumaczyć to dzieciom. Nie jest tajemnicą, że wizyta u dentysty dziecięcego nie należy do przyjemności dla najmłodszych pacjentów. To właśnie z tego powodu DENTAL MED CLINIC naszych najmłodszych pacjentów otaczamy szczególną opieką.

Obsługa młodego pacjenta - dlaczego niecodzienne podejście dentysty jest tak ważne?

Świat obserwowany oczami młodego pacjenta wygląda zupełnie inaczej niż ten, który dostrzega osoba dorosła. Najmłodsi mają tendencję do wyolbrzymiania, a strach przed nieznanym potęguje odczuwanie dyskomfortu, o czym doskonale wiedzą nasi dziecięcy dentyści. Niektóre zabiegi stomatologiczne wiążą się z odczuwaniem bólu. Jeżeli dodamy do tego widok metalowych przedmiotów, których maluch nawet nie potrafi nazwać, zrozumiemy, że nieodpowiednie podejście lekarza, może skutkować bardzo trudnymi chwilami dla najmłodszych. Należą oni do grupy tzw. pacjentów wrażliwych. Wpływa na to zarówno o wiele mniejsza tolerancja na ból, jak i ruchliwość oraz kłopoty z wytrzymaniem w jednej pozycji. To właśnie dlatego profesjonalny stomatolog dla dzieci musi wykazywać odpowiednie podejście, które cechuje empatia i delikatność.

Jak pracuje nasz dentysta dziecięcy we Wrocławiu?

W klinice DENTAL MED CLINIC nasza kadra przyjmuje nawet najmłodsze dzieci. Zachęcamy rodziców, aby przyprowadzali je do kliniki, gdzie zajmie się nimi stomatolog dziecięcy. To, co nas bowiem wyróżnia, to fakt, że nasi specjaliści wykazują wyjątkowe i indywidualne podejście do młodych pacjentów. Dentysta dziecięcy na wstępie przeprowadza rozmowę ze swoim podopiecznym, bada jego nastawienie, poziom emocji oraz ewentualnego strachu. Ma to na celu poznanie malucha oraz rozpoczęcie budowania z nim pozytywnej relacji opartej o zaufanie. Stomatolog dla dzieci na początku stara się zaznajomić młodego pacjenta z nową przestrzenią, tak żeby przestała być dla niego obiektem lęku. Taka technika skutecznie przełamuje strach, oswaja nieznane i powoli kruszy barierę między pacjentem a dentystą.

Zanim pacjent siądzie na fotelu - co robi stomatolog dla dzieci?

Regułą jest, iż dentysta dziecięcy nigdy od razu nie zaprasza dzieci na fotel, lecz pozwala im oswoić się z gabinetem dentystycznym. Stomatolog dziecięcy pokazuje szczoteczki do zębów, wyjaśnia jak prawidłowo myć ząbki, a w nagrodę obdarowuje młodych pacjentów kolorowymi naklejkami. Dziecko z zaciekawieniem ogląda gabinety, poznaje lekarzy i w międzyczasie nabiera zaufania i pewności siebie. Po pewnym czasie samo siada na fotel i pozwala stomatologowi rozpocząć leczenie. Oswojenie nowej przestrzeni, poznanie lekarzy, wyposażenia gabinetu stomatologicznego, służy temu, by maluch zrozumiał, że znalazł się w tym miejscu, żeby uzyskać pomoc, dla swojego dobra, nie zaś za karę. Przyczynia się to do możliwości rozpoczęcia niezakłóconej współpracy między dentystą a młodym pacjentem.

Wzajemna współpraca - nasz dentysta dziecięcy wie, że nic na siłę!

Nasz specjalista nigdy nie leczy maluchów "na siłę", gdyż ten sposób potrafi zrazić do wizyt u stomatologa - nie tylko dziecięcego - na całe życie. Doświadczony dentysta dziecięcy wie, jak rozproszyć obawy małego pacjenta związane z miejscem leczenia oraz zniwelować jego dystans czy zwykły strach. Pragniemy dodać, że w naszej klinice we Wrocławiu posiadamy niezbędny sprzęt oraz materiały specjalnie przeznaczone do leczenia zębów najmłodszych. Jedynie właściwe wyposażenie gabinetu stomatologicznego, które uwzględnia profesjonalny sprzęt, specjalnie zaprojektowany z myślą o dziecięcym postrzeganiu świata i ich wrażliwości, umożliwia dentyście wykonywanie pracy w sposób przystępny dla maluchów.


<< powrót

Współpracujemy z: